Sunday's results

PUBLISHED: 19:11 27 September 2009 | UPDATED: 16:33 10 September 2010

Norfolk Sunday Junior Cup, first round replay: West Winch William Burt 2 Earlham United 2, Earlham won on penalties.



Evening News Norwich Sunday League

Premier Division: Marlborough 1 Quebec Rovers 3, Doghouse 0 Norman Wand 2, Poringland Wand 1 AFC Wanderers 0, Silver Fox 2 Salhouse Rovers 0, Wymondham Rangers 0 The Grove 2.

Norfolk Sunday Junior Cup, first round replay: West Winch William Burt 2 Earlham United 2, Earlham won on penalties.

Evening News Norwich Sunday League

Premier Division: Marlborough 1 Quebec Rovers 3, Doghouse 0 Norman Wand 2, Poringland Wand 1 AFC Wanderers 0, Silver Fox 2 Salhouse Rovers 0, Wymondham Rangers 0 The Grove 2.

Division 1A: Windmill Wanderers 4 Hellesdon Ath 5, Hainford YCOB 3 Norwich CEYMS 9, Rose Valley Utd 1 Norman Wand Res 3, Norwich Busmen 4 North Walsham Town 0.

Division 1B: Manor Park 1 Costessey Sports 1, Prince of Denmark 5 Hillside OB 3, Unicorns 2 NCCSC 7, Aylsham Sunday 1 Sprowston Wand 4, Earlham Utd 8 Mattishall YCOB 0.

Division 2A: The Griffin 0 Aslacton & Gt M 2, Plasterers Arms 0 Norman Wanderers A 2, Coachmakers Arms 4 Spixworth Utd 5, Reepham Town 2 Acle Wanderers 1, The Castlegate 0 Green Man 4, Vale Longo 6 Deopham 2.

Division 2B: Spixworth Sunday 0 Old Catton 4, P L Rangers 2 Poringland Wand Res 1, St Faiths 5 Thorpe Rovers 2, Sprowston Rovers 2 Horsford SC 0, Ribs of Beef 5 Gordon PH 1.

Division 3A: Newsman Celtic 3 Sporting Longdale 1, Mad Moose Arms 3 DCS Rapid 6, The Otter 0 The Reindeer 1, Stoke FC 2 Bystanders 0, Dereham Wand 6 Heartsease Casuals 1, Upton 2 Temple Bar 0.

Division 3B: Hethersett Ath Res 3 Moles Rest 1, Unicorns Res 1 Mischief Tavern 6, Aylsham Sunday Res 0 Taverham Utd 2, Dynamo Denmark 2 Wymondham Res 4, Sporting Farmhouse 5 Wilco Fast Fit 2.

Division 4A: Brickmakers 2 Hockering 3, Norwich Airport 1 Dancing Farmers 7, Hellesdon Ath Res 4 Silver Fox Res 1, Sporting Longdale Res 0 Kings Arms 3, Sprowston Royal Oak 4 Wellington Pink Un's 6.

Division 4B: Hingham Sunday 1 Felmingham Ath 4, Hethersett Ath A 1 Constitution 4, Wendene Wand 0 Spixworth Sunday Res 5, Maid Marian 2 Heartsease FC 1, Salhouse Rovers Res 0 AFC Oak 3.

Norfolk Minor Cup, first round: Shrublands 19 Freethorpe 1; Jex Rgrs 2 Mundford 3; Toftwood Utd Yth 2 Reepham Twn 4; Poringland Wdrs 1 Dereham Twn Yth 5; Hethersett Athletic 5 Heacham Minors 1; Swaffham Twn 7 Ingoldisthorpe Yth 1; Gorleston Yth 4 Lakeford Rgrs Jnrs 1; Clenchwarton 17 Costessey Sports 1; Rocklands Yth 16 Firside Ath 2; Thorpe Rvrs Yth 11 Cromer Adult & Yth 2; Mulbarton Wdrs 0 Bulldogs 4; Hungate Rvrs Yth 3 Hockering 2; Reffley Yth 0 East Cost Warriors 1; Harling Colts v Sprowston away win walkover.

John Savage Cup, first round: Salhouse Rvrs 3 Swaffham Twn 3 aet; Morley Yth 1 Gorleston Rgrs Yth 5; Loddon Grasshoppers 4 Dereham Twn Yth 0; Mulbarton Wdrs 0 Thetford Twn 2; Holt Utd Yth 1 Thorpe Rvrs Yth 10; Horsford Yth 1 Gorleston Yth 4; Old Catton Jnrs 0 West Winch William Burt 1; Heacham Minors 3 Nelson Yth 2 aet; Aylsham 2 Sprowston 6.

Most Read

Norwich City Video

Norwich City Audio

Norwich City Stats

The Pink Un magazine

cover
A must-read for any Norwich City fan with in-depth, straight-talking, analysis from the best writers around.
Purchase

Most Read

Latest from the Pink Un - Norwich City Football Club News