Results from all local leagues and cup competitions.
RIDGEONS LEAGUE
t Premier Division:
CRC 1, Wroxham 2 (90)
Dereham Town 2, Kirkley and Pakefield 1 (205)
Ely City 3, Needham Market 1 (153)
Leiston 6, Felixstowe and Walton United 0 (138)
Lowestoft Town 4, Wisbech Town 1 (582)
Mildenhall Town 3, King's Lynn Reserves 2 (129)
Norwich United 0, Haverhill Rovers 0 (81)
Stanway Rovers 1, Woodbridge Town 0 (72)
Tiptree United 6, Histon Reserves 2 (65)
Walsham-le-Willows 5, Harwich and Parkeston 2 (49)
Wivenhoe Town 10, Whitton United 0 (117)
t First Division:
Brantham Athletic 1, Cornard United 1 (25)
Debenham LC 2, Swaffham Town 0 (70)
Downham Town 0, Godmanchester Rovers 3 (53)
Gorleston 3, Ipswich Wanderers 2 (92)
Hadleigh United 3, Stowmarket Town 3 (99)
Halstead Town 3, FC Clacton 0 (152)
Long Melford 0, Great Yarmouth Town 5 (52)
Newmarket Town 5, March Town United 3 (50)
Saffron Walden Town 2, Diss Town 2 (207)
t DOLPHIN AUTOS ANGLIAN COMBINATION LEAGUE
t Premier Division:
AFC Norwich 5, Watton Utd 4
Beccles Town 3, Brandon Town 0
Hindringham 0, Acle Utd 4
Holt Utd 0, Hempnall 2
Loddon Utd 2, Dersingham Rvrs 0
North Walsham Town 3, Cromer Town 1
Sprowston Ath 1, Sheringham 3
Wroxham Res 3, Blofield Utd 4
t Division One:
Attleborough Town 2, St Andrews 3
Bungay Town 2, Gayton Utd 2
Corton 4, Wells Town 0
Kirkley and Pakefield Res 5, Horsford Utd 0
Long Stratton 4, Scole Utd 1
Mattishall 2, Wymondham Town 2
Stalham Town 1, Caister 3
t Division Two:
Great Yarmouth Town Res 6, Sprowston Wdrs 0
West Lynn SSC 0, Reepham Town 1
t Division Three:
Mundford 2, Beccles Town Res 2
Thetford Rvrs 2, East Harling 4
t Division Four:
Brandon Town Res 0, Foulsham 11
Harleston Town 1, South Walsham 2
Wymondham Town Res 7, Hindringham Res 0
t Division Five:
Aylsham Res 0, Long Stratton Res 5
CNSOBU 0, Poringland Wdrs Res 1
Necton 3, Stalham Town Res 3
CEYMS Res 3, Mundford Res 2
Sprowston Wdrs Res 3, Attleborough Town Res 3
Watton Utd Res 5, Bungay Town Res 3
t Division Six:
Buxton 4, Corton Res 2
Gayton Utd Res 2, Redgrave Rgrs 7
Hellesdon Res 3, Easton Res 0
Reepham Town Res 1, Thorpe Village Res 2
Scole Utd Res 4, Martham Res 2
t NORFOLK JUNIOR CUP, SECOND ROUND
Cromer Town Res 3, Diss Town Res 1
Sheringham Res 5, Mundesley 3
Horning 1, Lynn Docklands 4
Anglian Windows 3, Ingoldisthorpe 2
Dereham Town Res 2, Reffley Royals 1
Caister Res 4, Newton Flotman 8
Thorpe Village 1, Arches Saturday 2
Gaywood FC 0, Gorleston Res 16
Hemsby 3, Jarrolds 3 (aet)
Poringland Wdrs 2, Shipdham 0
North Elmham 1, Thetford Town Res 2
Martham 1, Wiggenhall 2
West Winch 2, Catfield 6
Marlingford 2, Saham Toney 1
Hempnall Res 1, St Johns 2
Swaffham Town Res 1, Thorpe Rvrs 1 (aet)
King's Lynn A 5, Sprowston Ath Res 2
St Andrews Res 1, Hellesdon 3
AFC Norwich Res 3, CEYMS 2 (aet)
Norton Ath 2, Blofield Utd Res 4
Lyng Utd 3, Loddon Utd Res 1
Wensum Albion 1, Downham Town Res 2
Heacham 5, Gressenhall 1
Horsford Utd Res 3, Thetford Ath 1
Yaxham 0, Mattishall Res 1
Golfers Arms Saturday 0 UEA 6
Dersingham Rvrs Res 3, Terrington St Clement 1
Wortwell 3, Aylsham 2
Easton 2, Freethorpe 1
Acle Utd Res 1, Norwich Utd Res 0
Bradenham Wanderers and Mulbarton Wanderers walkovers
t SUFFOLK JUNIOR CUP, SECOND ROUND
FC Hearts 0, Beccles Caxton 8
Waveney 2, Kirkley and Pakefield A 5
t CROWN FIRE CENTRAL AND SOUTH NORFOLK LEAGUE
t Division One:
Hingham Ath 3, Toftwood Rgrs 0
Rockland Utd 1, Bridgham Utd 5
t Division Two:
Attleborough Town A 3, Morley Village Res 0
Cockers 7, Bunwell 1
Dickleburgh 2, Hingham Ath Res 0
Swaffham Town A 1, Yaxham Res 1
Watton Utd 9, Necton Res 0
Wymondham Town A 4, Saham Toney Res 2
t Division Three:
Great Cressingham 5, Rockland Utd Res 1
Shipdham Res 1, Bawdeswell 4
Shropham Utd 2, Swanton Morley 0
Sporle 5, Gressenhall Res 1
Wendling 1, Bradenham Wdrs Res 2
West End 2, Thetford Rvrs Res 3
t Division Four:
Beetley 4, Thurton and Ashby 0
Bunwell Res 0, Shropham Utd Res 9
Colkirk 7, Breckland Wdrs 0
Hindolveston 2, Hethersett Ath 9
Methwold Rvrs 0, Splitz Utd 4
Northwold SSC 3, FakenhamTown A 1
t NICHOLSONS OF STALHAM (NEN) LEAGUE
t Slater & Frith Division One:
Corpusty 1, Hickling 6
East Ruston 3, Coltishall 2
Gimingham 7, Happisburgh 0
t Wayford Nurseries Division Two:
Aldborough Lions 5, Dilham 4
Aylsham A 0, Briston 1
Bodham 12, Stalham Town A 1
Felmingham 1, Buxton Res 1
Holt A 2, Runton 7
North Walsham OB Res 3, Corpusty Res 4
t Knights Trophies Division Three:
Briston Res 4, Holt Colts 2
Cawston 5, Gimingham Res 3
Cromer YOB 3, Blakeney 3
Haisbro Ath 2, Aldborough Lions Res 0
Mundesley Res 3, East Ruston Res 0
t EVENING NEWS SUNDAY LEAGUE
t Premier Division:
AFC Wdrs 0, Marlborough 8
Salhouse Rvrs 1, Quebec Rvrs 3
Poringland Wdrs 3, Norman Wdrs 3
Unthank Arms 2, Hethersett Ath 1
Bertrams 9, Mattishall YCOB 0
The Grove 0, Doghouse 1
t Division 1A:
Aylsham Black Boys 0, Silver Fox 5
Helleston Ath 0, Norwich Busmen 0
Angel Gardens 2, North Walsham Town 3
CEYMS 3, Windmill Wdrs 6
t Division 1B:
Manor Park 0, Aylsham Sunday 0
Hillside OB 1, Acle Rgrs 9
Wymondham Rgrs 2, Sprowston Wdrs 1
Costessey Sports 5, Poringland Wdrs Res 1
Unicorns 1, Haig 2
t Division 2A:
Gilson Bailey 7, Farmhouse 6
AFC Norwich 1, Acle Wdrs 0
Aslacton and GM 6, Nelson 1
Green Man 0, The Griffen 2
t Division 2B:
Thorpe Rvrs 5, Bayer FC
AFC Drayton 2, NCC SC 8
North Walsham OB 1, Old Catton 4
Acle Rgrs Res 0, Spixworth 1
Earlham Utd 0, Ketts Tavern 3
t Division 3A:
Newsman Celtic 3, Coachmakers Arms 5
Coltishall Colts 2, Earlham Colney 86 1
Stoke 1, Deopham 3
Brickmakers 0, Mad Moose 4
Norman Wdrs A 2, DCS Rapid 2
Reindeer 2, Reepham Town 4
t Division 3B:
Felmingham 1, Aylsham Sunday Res 1
PL Rgrs 5, Hethersett Ath Res 0
Hingham Ath 1, Wymondham Res 4
Sprowston Rvrs 3, Ribs of Beef 2
St Faiths 1, Wilco Fast Fit 1
Unicorns Res 2, Dynamo Denmark 5
t Division 4A:
Bowthorpe Ath 4, Branford Arms 7
Heartsease Casuals 6, AFC Mousehold 1
Pulham Utd 3, Temple Bar 1
Sporting Longdale 3, Silver Fox Res 1
Upton 2, Dereham Wdrs 4
t Division 4B:
Moles Rest 5, AFC Fifers 1
AFC Oaks 0, AFC Rompers 0
Mill House 4, Mischief 1
Hethersett Ath A 0, Taverham Sunday Res 1
Freethorpe 3, Salhouse Res 0
t West Norfolk Scaffolding King's Lynn and District Sunday League
t Cherrington KO Cup, quarter-finals:
Fowler 3, Terrington 1 (aet); Union Jack 0, Globe Bowls Club 6; New Fenman 6, Sutton Bridge 0.
t TWGU KO Cup:
Hilgay 5, WW William Burt 3 (aet)
Fairstead 4, Chase 1
Lynn Napier 1, Tilney 5
Long Sutton Parkside 4, Sutton Bridge Res 1
t Division Two:
Docklands 20, Hockwold 1
Terrington Res 3, Eastpark Utd 3
t SUNDAY SENIOR CUP, SECOND ROUND REPLAY
Hainford YCOB 3, Sunningdale Sunday 2
t SUNDAY JUNIOR CUP, SECOND ROUND
The Firs 4, Wiggenhall Retreat 1
Harleston Cherry Tree 6, King's Arms 5
t BUILD CENTER (NWN) LEAGUE
t Division One:
Narborough 1, West Lynn SSC Res 1
Sandringham 2, Lynn Napier 0
t Division Two:
Dersingham A 1, Watlington 2
Docking 4, Terrington Res 0
Great Massingham 0, Pott Row 1
Hunstanton 0, Flitcham 3
Ingoldisthorpe Res 6, Old Hunstanton 1
Marham 3, West Winch Res 3
Wisbech Utd 3, Castle Rising 3
t Division Three:
Barney Utd 6, Heacham Res 0
Burnham Market 4, Snettisham 1
Denver Bell 1, Smithdon 4
Walsingham 0, Lynn Discovery 6
West Lynn River 5, South Creake 3
Wiggenhall Res 9, Narborough Res 0
William Burt 1, Queensway 3
t Division Four:
Flitcham Res 1, Discovery Royals 6
Lynn Napiers Res 2, Pentney 0
Springwood 5, Greyfriars 1
Snettisham Res 2, Heacham A 0
Wiggenhall A 2, Dersingham B 1
Castle Rising Res v Hunstanton Res postponed
t ROGERS & NORTON BUSINESS HOUSE LEAGUE
t Division One:
Costessey Crown 3, UEA Res 8
Mousehold Ath 5, Homecare United 3
Yelverton 4, Drayton 1
Taverham 2, Marlborough OB 4
t Division Two:
Salhouse Rvrs 3, UEA A 3
South Walsham Res 2, Costessey Sports 4
Marlborough Arms 1, Hoveton Wherrymen Res 2
Sprowston Beehive 9, Newton Flotman Res 0
Freethorpe Res 0, Loddon Utd A 1
t Division Three:
Horsford Utd A 12, Mousehold Ath Res 1
Norwich Medics 3, Central Trust 1
Lingwood Caveners 1, Blofield Utd A 1
Drayton Res 2, Old Catton Rvrs 1
Costessey Crown Res 12, Thorpe Village A 1
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here