Cup draws

Third round draws for the Norfolk Primary Cup, the Norfolk Sunday Senior Cup, the Norfolk Sunday Intermediate Cup, the Norfolk Sunday Junior Cup, the fourth round of the Norfolk Senior Cup, and the second round of the Norfolk Women’s Cup.

• NORFOLK PRIMARY CUP THIRD ROUND DRAW

Matches to be played Saturday 6 November (Kick Off 1.45pm)

Emneth Spartans v Sedgeford

Arches v Northwold Sports & Social


You may also want to watch:


Hopton v Snettisham Maroons

MK United Reserves v Diss Town A

Most Read

Bawdeswell v Wiggenhall

Caister Youth v Haisboro Ahtletic

Colkirk v Feltwell United

Yaxham v Lynn Docklands

Riverside v Hockering

Shropham United v Wendling

Blakeney v Breckland Wanderers

Norton Athletic Reserves v South Yarmouth

Belton v Scarning

Corpusty & Saxthorpe Reserves v Morley Village

Birchwood v Tugas United

Nostro v Great Massingham

• NORFOLK SENIOR CUP FOURTH ROUND DRAW

Matches to be played Saturday 27 November (Kick Off 1.45pm)

Gorleston v Dereham Town

Fakenham Town v Norwich City Tuesday, November 30 (7.45pm)

North Walsham Town v Norwich United

Norwich St John’s v Diss Town

Great Yarmouth Town v King’s Lynn Town

St Andrew’s v Dersingham Rovers or Blofield United

Thetford Town v Hempnall

Wroxham v Cromer Town

• NORFOLK SUNDAY SENIOR CUP THIRD ROUND DRAW

Matches to be played Sunday 21 November (Kick Off 10.30am)

Dog House v Camden

Marlborough v Acle Rangers

North Walsham Town v Rollesby

Poringland Wanderers v Great Yarmouth Town

St Faith’s v Aslacton & Great Moulton

Quebec Rovers v El Sol

Wymondham Rangers v The Grove

AFC Wanderers v Windmill

• NORFOLK SUNDAY INTERMEDIATE CUP THIRD ROUND DRAW

Matches to be played Sunday 21 November (Kick Off 10.30am)

Acle Rangers Reserves v Taverham

Caseys Cosmos v Breckland Spirit

Bayer v Tugas United

Downham Old Boys v Acle Wanderers (Norwich)

Thetford Independents v Eagles

Hockering v Gordon PH

Norman Wanderers A v Bentinck Arms

Globe Bowls Club v Dussindale Rovers

Martham v DCS Rapid

Tilney v White Bell

Ribs Rovers v Yarmouth White Sox

Sprowston Royal Oak v The England’s Hope

Ashill Harts or Gorleston Rangers Youth v Moles Rest

Poringland Wanderers Reserves v PL Rangers

AFC Oak or Mariners Compass v Venture Albion

Heartsease v Spixworth

• NORFOLK SUNDAY JUNIOR CUP THIRD ROUND DRAW

Matches to be played Sunday 21 November (Kick Off 10.30am)

One Love United v Spixworth Reserves

Harleston Cherry Tree v Eaton Young Boys or Winfarthing Fighting Cocks

Fairstead United v New Buckenham

The Bell Inn v Hilgay

Hockering Reserves v Pott Row Old Boys

The Fowler v Lynn Napier

Constable Crusaders v Riverside Rovers

Salhouse Rovers v Chaplefield (Rovers) Sports Club

• NORFOLK WOMEN’S CUP SECOND ROUND DRAW

Matches to be played Sunday 21 November (Kick Off 1.45pm)

Freethorpe v Sheringham

Swanton United v Red Rose

Wymondham Town v Norwich City Ladies

Hethersett Athletic v Long Stratton

Coltishall Jaguars v Acle United

Thorpe United HWW Hemsby

Great Yarmouth Town HWW Foulsham

Taverham HWW Mulbarton Wanderers

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus