Cup draws

First round draws for the Norfolk Junior Cup, Norfolk Sunday Senior Cup, Norfolk Sunday Intermediate Cup and the Norfolk Sunday Junior Cup.

• Friday 16 September (kick-off 7.30pm)

• Norfolk Junior Cup first round

Gt Yarmouth Twn Res v Wymondham Twn Res

• Saturday 17 September (kick-off 2.30pm)

• Norfolk Junior Cup first round

St Andrews Res HWW Docking Rgrs

Most Read

Acle Utd Res HWW Spixworth Res

East Ruston v Bridgham

Jubilee Rgrs v Ingoldisthorpe

Gt Yarmouth International v Albion (Gorleston)

Lynn Napier v Bohemians

Harleston v Horsford Utd Res

Hopton v Mattishall Res

N. Walsham Twn Res v Blofield Utd Res

Mousehold Ath v Redgate Rgrs

E. Harling v W. Winch

Thorpe Rvrs v Ludham

CNSOBU v Attleborough Twn

Feltwell Utd v Haisboro Ath

Aylsham v Marlingford

Thetford Rvrs v Diss Twn Res

Holt Utd Res v Fakenham Twn Res

Easton v Drayton

Bradenham Wdrs v Aldborough Lions

Dereham Twn Res v Wells Twn Res

Long Stratton Res v Costessey Sports

Yelverton v Poringland Wdrs Res

Scole Utd v Hingham Ath

Swaffham Twn Res v Shipdham

Rockland Utd v Newton Flotman

Corpusty & Saxthorpe v Marlborough OB

S. Walsham v Lingwood Cavaners

Sheringham Res v Hemsby

Thorpe Village v King’s Lynn Twn Res

Gayton Utd v Runton Utd

Norfolk and Chance v Gressenhall

Gt Yarmouth Peelers v MK Utd

Shropham Utd v Buxton

Martham v Lyng Utd

Norwich Medics v Gimingham Utd

Loddon Utd Res v Horning

Heacham v Caister Res

UEA v Lynn North End

Stalham Twn Res v Hoveton Wherryman

Caister CC v Sprowston Athletic Res

Downham Twn Res v Belton

Sprowston Beehive v Gt Yarmouth Utd

Thetford Twn Res v Northwold SSC

Reepham Town Res v Gt Massingham

Morley Village v Catfield

Worstead v Gorleston Res

Mundford v Hempnall Res

Marlpit v Norwich Utd Res

Garboldisham v Terrington St Clement

Foulsham v Gt Yarmouth Twn Hall

• Sunday 18 September (kick-off 10.30am)

• Norfolk Sunday Senior Cup first round

Costessey Sports AWW Eaton

Dussindale Rvrs v Yarmouth White Sox

Sprowston Wdrs v Bayer

N. Walsham Town v AFC Wdrs

Haig v Camden

Dog House v Windmill Wdrs

Spixworth v Unicorns

El Sol v The Otter

Martham v Reepham Town

Sprowston Rvrs v Acle Rgrs

Windmill v The Grove

Earlham Utd v Gorleston Albion

Aslacton & Gt Moulton v Rose Tavern

Castlegate v Poringland Wdrs

Aylsham Sunday v Norman Wdrs

Fiveways v NCCSC

• Norfolk Sunday Intermediate Cup first round

Upton AWW Sporting Longdale

Thetford Rgrs v DE

Memphis Belton v Camden Res

Abbey Utd v Stoke

Newsman Celtic v Maid Marian

Bell Inn v Sprowston Sunday

Winfarthing Fighting Cocks v Gordon PH

Green Man v Diss Greyhound

AC Mill Lane v Poringland Wdrs Res

Bentinck Arms v Seajacks

Globe Bowls Club v Hockering

Sporting Farmhouse v Aylsham Sunday Res

• Norfolk Sunday Junior Cup first round

Pott Row Old Boys v Garboldisham

Eaton Young Boys v Schoolhouse

William Rvrs v Wendene Wdrs

Brooke v Dereham Wdrs

Spixworth Res v Lynn Napier

Phoenix Felthorpe v Manor Park

W. Winch William Burt v Earlham

Colney 86 v Hockering Res

Salhouse Rvrs Res v Hethersett Ath Res

William Wdrs v Drayton Sunday

Sporting Longdale Res v Temple Bar

White Rose Utd v Costessey Sport Res

Stoke Utd v Temples Property

Dilham Cross Keys v Chapelfield Rvrs

Fowler v Windmill Elite