Cup results

Results from the first round of the Norfolk Junior Cup, the Norfolk Sunday Senior Cup, the Norfolk Sunday Intermediate Cup and the Norfolk Sunday Junior Cup.

• Friday, 16 September

• Norfolk Junior Cup first round

Gt Yarmouth Twn Res 4 Wymondham Twn Res 0

• Saturday, 17 September

• Norfolk Junior Cup first round

St Andrews Res HWW Docking Rgrs

Most Read

Acle Utd Res HWW Spixworth Res

East Ruston 0 Bridgham 5

Jubilee Rgrs 6 Ingoldisthorpe 0

Gt Yarmouth International 3 Albion (Gorleston) 4

Lynn Napier 5 Bohemians 0

Harleston 4 Horsford Utd Res 0

Hopton 3 Mattishall Res 2

N. Walsham Twn Res 4 Blofield Utd Res 0

Mousehold Ath 0 Redgate Rgrs 7

E. Harling 3 W. Winch 0

Thorpe Rvrs 1 Ludham 2

CNSOBU 1 Attleborough Twn 2

Feltwell Utd HWW Haisboro Ath

Aylsham 4 Marlingford 1

Thetford Rvrs 4 Diss Twn Res 1

Holt Utd Res 2 Fakenham Twn Res 0

Easton 2 Drayton 4

Bradenham Wdrs 7 Aldborough Lions 6

Dereham Twn Res 3 Wells Twn Res 0

Long Stratton Res 0 Costessey Sports 2

Yelverton 3 Poringland Wdrs Res 0

Scole Utd 5 Hingham Ath 0

Swaffham Twn Res 6 Shipdham 0

Rockland Utd 1 Newton Flotman 0 aet

Corpusty & Saxthorpe 0 Marlborough OB 1

S. Walsham 6 Lingwood Cavaners 0

Sheringham Res 1 Hemsby 0

Thorpe Village 0 King’s Lynn Twn Res 5

Gayton Utd 3 Runton Utd 2

Norfolk and Chance 4 Gressenhall 1

Gt Yarmouth Peelers 2 MK Utd 9

Shropham Utd 1 Buxton 5

Martham HWW Lyng Utd

Norwich Medics P-P Gimingham Utd

Loddon Utd Res 1 Horning 0

Heacham 2 Caister Res 0

UEA 3 Lynn North End 1

Stalham Twn Res 0 Hoveton Wherryman 2

Caister CC HWW Sprowston Athletic Res

Downham Twn Res 1 Belton 6

Sprowston Beehive 1 Gt Yarmouth Utd 6

Thetford Twn Res 4 Northwold SSC 1

Reepham Town Res 0 Gt Massingham 2

Morley Village 1 Catfield 6

Worstead 0 Gorleston Res 6

Mundford 9 Hempnall Res 0

Marlpit P-P Norwich Utd Res

Garboldisham 2 Terrington St Clement 4

Foulsham 5 Gt Yarmouth Twn Hall 0

• Sunday, 18 September

• Norfolk Sunday Senior Cup first round

Costessey Sports AWW Eaton

Dussindale Rvrs 0 Yarmouth White Sox 5

Sprowston Wdrs 0 Bayer 2

N. Walsham Town 1 AFC Wdrs 2

Haig 3 Camden 4 aet

Dog House 2 Windmill Wdrs 1

Spixworth 3 Unicorns 1

El Sol 8 The Otter 2

Martham 2 Reepham Town 1 aet

Sprowston Rvrs 0 Acle Rgrs 3

Windmill 4 The Grove 0

Earlham Utd 7 Gorleston Albion 0

Aslacton & Gt Moulton 1 Rose Tavern 4

Castlegate 2 Poringland Wdrs 1

Aylsham Sunday 2 Norman Wdrs 1

Fiveways 0 NCCSC 5

• Norfolk Sunday Intermediate Cup first round

Upton AWW Sporting Longdale

Thetford Rgrs 4 DE 0

Memphis Belton 0 Camden Res 1

Abbey Utd 4 Stoke 1

Newsman Celtic 2 Maid Marian 4 aet

Bell Inn 1 Sprowston Sunday 4

Winfarthing Fighting Cocks 2 Gordon PH 3

Green Man HWW Diss Greyhound

AC Mill Lane 0 Poringland Wdrs Res 4

Bentinck Arms 7 Seajacks 2

Globe Bowls Club 4 Hockering 1

Sporting Farmhouse 4 Aylsham Sunday Res 0

• Norfolk Sunday Junior Cup first round

Pott Row Old Boys 4 Garboldisham 0

Eaton Young Boys 0 Schoolhouse 10

William Rvrs 5 Wendene Wdrs 1

Spixworth Res 0 Lynn Napier 4

Phoenix Felthorpe 4 Manor Park 0

W. Winch William Burt 0 Fairstead ANG 1

Hockering Res 2 Earlham Colney 86 1

Salhouse Rvrs Res 8 Hethersett Ath Res 0

William Wdrs 6 Drayton Sunday 1

Sporting Longdale Res 4 Temple Bar 1

White Rose Utd 4 Costessey Sport Res 1

Stoke Utd 3 Temples Property 4

Dilham Cross Keys 3 Chapelfield Rvrs 4

Fowler 4 Windmill Elite 4