Cup results and fixtures

Results from the Norfolk Junior Cup, the Sunday Senior Cup, the Sunday Intermediate Cup, the Norfolk Minor Cup and the John Savage Cup; and fixtures for the Sunday Senior Cup, the Sunday Intermediate Cup and the Sunday Junior Cup.

RESULTS

t Saturday 7 November, kick off 1.45pm

t Norfolk Junior Cup, 3rd Round:

Mundford v Reffley Royals (N Warnes)

The Albion (Great Yarmouth) v Sprowston Ath (res) (D Bartram)

Hempnall (res) v Marlingford (A Guy)

Most Read

Hellesdon v Gorleston (res) (N Raven)

Stalham Town (res) v UEA (K Green)

Acle Utd (res) v Great Yarmouth International (T Nield)

Lacon Arms v East Harling (M Hubbard)

Wortwell v Caister (res) (S Jones)

Lynn Napier v Downham Twn (res) (A Peck)

Hemsby v Reepham Twn (res) (N Jacques)

Thorpe Rovers v St Andrews (res) (A Saxton)

Bradenham Wdrs v Sprowston Wdrs (V Roper)

Anglian Windows v Foulsham (A Hedtke)

Pott Row v Bridgham Utd (F Lough)

West Lynn Sports & Social Club v Great Yarmouth Twn (res) (C Pegg)

Catfield v Thetford Rvrs (D Fairhurst)

t Sunday 8 November, kick off 10.30am

t Sunday Senior Cup, 3rd Round:

Poringland Wdrs v Camden (K Betts)

t Sunday Senior Cup, 3rd Round Replay:

AFC Wdrs v Norwich Ceyms (J Coates)

t Sunday Intermediate Cup, 3rd Round:

Dereham Wdrs v Cesars Bars (P Burnham); New Buckenham v PL Rgrs (TBC)

t Norfolk Minor Cup, kick off 12pm:

Shrublands v Thorpe Rvrs Yth

t John Savage Cup, kick off 1.45pm:

Drayton Yth v East Lynn

Reffley Yth v Loddon Grasshoppers

Firside Ath v Walpole Community Yth

Norman Wdrs v Hethersett Ath

Lakeford Rgrs Juniors v Thetford Twn

Sheringham Yth v Hungate Rvrs Yth

Fakenham Twn v Costessey Sports

Scole Utd v Hellesdon Yth

Shrublands v Poringland Wdrs Yth

Dersingham Minors v Rocklands Yth

St Andrews v Sheringham Warriors

Downham Twn v Heacham Minors

West Winch William Burt v Tacolneston Boys

Thorpe Rovers Yth v Salhouse Rvrs

Gorleston Yth v Sprowston

t Norfolk Minor Cup:

Holt Utd Yth v Rocklands Yth

North Walsham Yth v The Woottons

Downham Twn v Norwich Utd Yth

Bulldogs v Sheringham Yth

Wymondham Town Utd v Dereham Wdrs

Norman Wdrs v Gorleston Rgrs Yth

Bohemians v Swaffham Twn

Gorleston Yth v Dersingham Minors

Hellesdon Yth v Mundford

Hungate Rvrs Yth v Diss Twn

Fakenham Twn v Hethersett Ath

East Coast Warriors v Dereham Twn Yth

Clenchwarton v Sprowston

FIXTURES

t Sunday Senior Cup, Quarter Final, Sunday 10 January 2010, kick off 10.30am

Dog House v Costessey Sports

Poringland Wanderers or Camden v AFC Wanderers or Norwich Ceyms

Prince of Denmark v Norwich Busmen

Marlborough v El Sol

t Sunday Intermediate Cup, 4th Round, Sunday 6 December, kick off 10.30am

The Ribs of Beef v Dereham Wanderers or Cesars Bars

Globe Bowls Club v Tilney Royals

Splinters v Aslacton & Great Moulton

Railway Tavern v Spixworth United

Bayer v Camden Reserves

SFC Green Dragon v Old Catton

New Buckenham or PL Rangers v Windmill

Bentinck Arms v Terrington St Clements

t Sunday Junior Cup, Quarter Final, Sunday 10 January 2010, kick off 10.30am

Wellington Pink 'Uns v Riverside Gardens

Star & Garter v Sprowston Royal Oak

Rumbold Arms v Downham Old Boys

Splinters v Attleborough Town Sunday