Cup round-up

Results and draws from all the weekend's cup action across the region.

Friday 16th October

t Norfolk Junior Cup, 2nd Round:

Downham Town (res) 3 Runton Utd 0

t Saturday 17th October


You may also want to watch:


t Norfolk Junior Cup, 2nd Round:

Mundford 16 Great Yarmouth Peelers 0

Most Read

Bradenham Wdrs 2 Dereham Twn (res) 0

Shipdham 0 Anglian Windows 1

Wortwell 1 Gressenhall 0

Gorleston (res) 6 Hoveton Wherrymen 2

Reepham Twn (res) 1 Harleston 0

Cranworth 1 UEA 7

Mundesley 3 The Albion (Great Yarmouth) 4 AET

Great Yarmouth International 7 Scole Utd (res) 2

Thetford Rvrs 2 North Walsham (res) 2 AET

Drayton 1 Great Yarmouth Town (res) 2

East Harling 8 Long Stratton (res) 1

Cockers 1 Hellesdon 6

Lynn Docklands 0 Thorpe Rvrs 3

Reffley Royals 4 Blofield Utd (res) 0

King's Lynn (a) 1 Catfield 6

Cromer Twn (res) 2 Marlingford 4

West Lynn Sports & Social Club 5 Aylsham 4

Lynn Napier 4 Horning 0

Thorpe Village 0 Lacon Arms 3

St Andrew's (res) 1 Spixworth Utd (res) 1 AET

Thetford Ath 0 Sprowston Wdrs 0 AET

Dickleburgh 1 Sprowston Ath (res) 4

Hempnall (res) 2 Buxton 1 AET

Freethorpe 3 Acle Utd (res) 4

Mattishall (res) 4 Pott Row 5

Thetford Twn (res) 2 Caister (res) 3

South Walsham 1 Stalham Twn (res) 2

Easton 1 Hemsby 4

t Norfolk Senior Cup, 3rd Round:

Blofield 3 Reepham Twn 1

t Norfolk Senior Cup, 3rd Round Replay:

Sprowston Ath 1 Cromer Twn 4

t Sunday 18th October

t Norfolk Veterans Cup, 1st Round:

Scole Utd 6 Cromer Crab Vets 0

Cringleford Vets 1 Hellesdon Vets 2

West Lynn Sports & Social 10 King's Arms Crusaders Vets 3

Norton Ath 3 Earsham 1

Rockland Utd Vets 2 Poringland Wdrs 7

Taverham 4 Watton Utd 6

Aylsham Black Boys 10 Norwich Hotspur 0

Spixworth Utd 5 Norwich Rvrs 2

Loddon King's Head 5 Mulbarton Wdrs 3

Norwich Trafford Vets 1 Horsford Social Club 1

t Norfolk & Suffolk Women's Cup, 1st Round:

Thorpe Utd 15 Waveney Ladies 0

Swanton Utd 1 Whitton Utd Ladies 2

Copleston Sports College Ladies 0 Ipswich Wdrs Ladies 3

Haverhill Rvrs Ladies 1 Debenham LC Ladies 0

Aylsham 1 Hethersett Ath 2

Taverham 0 Woodbridge Twn Ladies 2

Freethorpe 0 Coltishall Jaguars 11

Wymondham Twn 1 Mulbarton Wdrs 2

Runton Utd, Conrad Ladies HWW

Acle Utd 9 Shotley Rose Ladies 1

AFC Sudbury Ladies 8 Bungay Twn Ladies 0

Hemsby 0 Brantham Ath Ladies 2

King's Lynn Community Scheme 4 Brandon Lasses Ladies AFC 1

t Sunday 18th October 2009

t Sunday Senior Cup, 2nd Round:

Newtown Golfers 2 El Sol 2 AET

Norwich Busmen 3 Drayton 1

Quebec Rvrs 4 Wymondham Rgrs 1

Sprowston Wdrs 1 Camden 5

Hillside School Old Boys 1 Costessey Sports 10

Nothing Special 0 Marlborough 9

t Sunday Senior Cup, 2nd Round Replay:

Prince of Denmark 3 Manor Park 1

t Sunday Junior Cup, 2nd Round:

Rumbold Arms 7 FNC Utd 0

Mariners Compass 1 Star & Garter 5

t Sunday Intermediate Cup, 2nd Round:

Belton Utd 7 Vale Longo 4

Mad Moose 0 Dereham Wdrs 6

Temple Bar 0 Spixworth Utd 5

The Reindeer 5 the Griffin 0

Gorleston Albion, Retreat HWW

Windmill 13 Moles Rest 0

Camden 3 Heartsease Casuals 2

t Sunday Intermediate Cup, 2nd Round Replay:

Newsman Celtic 4 Sporting Farmhouse 1

t Norfolk Senior Cup, 4th Round

Saturday 21 November 2009

Kick off 1.45 or 3pm

Norwich United v Fakenham Town

Great Yarmouth Town v Wroxham

North Walsham Town v Dereham Town

Blofield United or Reepham Town v Sprowston Athletic or Cromer Town

King's Lynn Reserves v Spixworth United

Gorleston v Sheringham

Loddon United v Scole United

Diss Town v Mattishall

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus