Local football fixtures

This week's fixtures for Ridgeons League and Anglian Combination.

RIDGEONS LEAGUE

t MONDAY

League Cup, second round: Wroxham v Norwich Utd (7.45pm)

t WEDNESDAY


You may also want to watch:


Premier Division: Histon Res v Haverhill Rvrs.

t FRIDAY

Most Read

First Division: Long Melford v Thetford Town.

t SATURDAY

Premier Division: Ely City v Lowestoft Town, Felixstowe and Walton Utd v King's Lynn Res, Harwich and Parkeston v Wroxham, Histon Res v Norwich Utd, Kirkley and Pakefield v CRC, Leiston v Wisbech Town, Stanway Rvrs v Mildenhall Town, Tiptree Utd, Haverhill Rvrs, Walsham-le-Willows v Dereham Tn, Whitton Utd v Woodbridge Town, Wivenhoe v Needham Market.

First Division: Cornard United v Swaffham Town, Diss Town v Halstead Town, Downham Town v Brantham Ath, Fakenham Town v Debenham LC, Great Yarmouth Town v Stowmarket Town, Ipswich Wdrs v Godmanchester Rvrs, March Town Utd v FC Clacton, Newmarket Town v Gorleston.

t ANGLIAN COMBINATION

(All kick-offs 2pm unless otherwise stated)

t WEDNESDAY

Division Two: Fakenham Town Res v Hellesdon (7.30pm).

t SATURDAY

Premier Division: AFC Norwich v Hindringham, Cromer Tn v Brandon Tn (2.30pm), Dersingham Rvrs v Beccles Tn, Hempnall v Acle Utd, Holt Utd v Blofield Utd (2.30pm), North Walsham Tn v Watton Utd (3pm), Sprowston Ath v Loddon Utd, Wroxham Res v Sheringham.

Division One: Bungay Tn v Attleborough Tn, Caister v Gayton Utd, Horsford Utd v Wymondham Tn, Mattishall v Kirkley and Pakefield Res, Scole Utd v Stalham Tn, Sole Bay v Long Stratton, Wells Tn v St Andrews (2.30pm).

Division Two: Acle Utd Res v Downham Tn Res, Anglian Windows v Gt Yarmouth Tn Res, Beccles Caxton v St Johns, Norwich Utd Res v Fakenham Tn Res, Poringland Wdrs v Hellesdon, Sprowston Wdrs v Reepham Tn, West Lynn SSC v CEYMS, Wortwell v Oulton Broad and Notleys.

Division Three: Aylsham v Thorpe Village, Beccles Tn Res v Thetford Rvrs, Bradenham Wdrs v Mundford, East Harling v Cromer Tn Res, Loddon Utd Res v Thorpe Rvrs, Martham v Sprowston Ath Res, Swaffham Tn Res v Hempnall Res.

Division Four: Blofield Utd Res v Newton Flotman, Brandon Tn Res v Harleston Tn, Easton v Wells Tn Res, Foulsham v Hindringham Res, Freethorpe v Marlingford, South Walsham v Mattishall Res, St Andrews Res v AFC Norwich Res, Wymondham Tn Res v North Walsham Tn Res.

Division Five: Attleborough Tn Res v Sprowston Wdrs Res, Hoveton Wherrymen v Bungay Tn Res, Long Stratton Res v Poringland Wdrs Res, Mundford Res v Necton, Sheringham Res v CNSOBU, Stalham Tn Res v UEA, Watton Utd Res v Aylsham Res.

Division Six: Corton Res v Scole Utd Res, Gayton Utd Res v Easton Res, Hellesdon Res v Buxton, Redgrave Rgrs v Dersingham Rvrs Res, Reepham Tn Res v Martham Res, Thorpe Village Res v Hemsby, Waveney v Horsford Utd Res.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus