Local football fixtures - April 25

Saturday's local league football fixtures.

RIDGEONS LEAGUE

Premier Division:

Dereham Town v CRC, Ely City v Stanway Rov, Haverhill Rovers v Kirkley and Pakefield, Histon Res v Tiptree Utd, Leiston v Walsham-le-Willows, Norwich Utd v Needham Market, Wisbech Town v Felixstowe and Walton United, Wivenhoe Town v Lowestoft Town, Woodbridge Town v King's Lynn Res, Wroxham v Mildenhall Town.

Division One:

Brantham Ath v Fakenham Town, Debenham LC v Downham Town, FC Clacton v March Town Utd, Godmanchester Rov v Ipswich Wand, Gorleston v Newmarket Town, Hadleigh United v Saffron Walden Town, Halstead Town v Diss Town, Stowmarket Town v Yarmouth Town.

t ANGLIAN COMBINATION

Most Read

(2.30pm unless otherwise stated)

Premier Division:

Beccles Town v Watton Utd (2), Dersingham Rovers v Sheringham (2), Hindringham v Blofield Utd, Loddon Utd v North Walsham Town, Sprowston Athletic v Brandon Town.

Division One:

Attleborough Town v Sole Bay (2), Corton v Horsford Utd, Gayton Utd v Bungay Town (2), Scole Utd v Kirkley and Pakefield Res, Stalham Town v Mattishall, Wymondham Town v Caister (2).

Division Two:

Fakenham Town Res v Downham Town Res, Hellesdon v Wortwell, Norwich CEYMS v Norwich Utd Res, Reepham Town v Poringland Wanderers (2), West Lynn SSC v Norwich St Johns.

Division Three:

Aylsham v Loddon Utd Res, Beccles Town Res v Cromer Town Res (4), Bradenham Wanderers v Sprowston Athletic Res, Mundford v Caister Res, Thorpe Rovers v Hempnall Res, Thorpe Village v Swaffham Town Res (2).

Division Four:

Blofield Utd Res v South Walsham, Easton v Freethorpe, Foulsham v Mattishall Res, Marlingford v Brandon Town Res, Newton Flotman v Harleston Town (2), Wells Town Res v St Andrews Res, Wymondham Town Res v AFC Norwich Res (4).

Division Five:

Attleborough Town Res v Poringland Wanderers (4), Bungay Town Res v Necton, Long Stratton Res v Aylsham Res, Norwich CEYMS Res v Hoveton Wherrymen, UEA v Sheringham Res, Watton Utd Res v Mundford Res.

Division Six:

Buxton v Scole Utd Res, Dersingham Rovers Res v Horsford Utd Res (4), Easton Res v Corton Res, Redgrave Rangers v Martham Res, Reepham Town Res v Hemsby (4).

t ROGERS & NORTON NORWICH BUSINESS HOUSES LEAGUE

Division One:

Drayton v Dyers Arms, Marlboro OB v Taverham (at Taverham), UEA Res v Yelverton.

Division Two:

Freethorpe Res v Costessey Sports, Hoveton Wherrymen v Loddon Utd A, Salhouse Rovers v South Walsham Res, Sprowston Beehive v UEA A.

Division Three:

Old Catton Rov v Blofield Utd A, Norwich Medics v Thorpe Village A, Horsford A v Central Trust.

t CROWN FIRE CENTRAL AND SOUTH NORFOLK LEAGUE

(3pm unless otherwise stated)

Division One:

Gressenhall v Hingham Ath (2), Saham Toney v Mulbarton Wand, Shipdham v Toftwood Rang (2).

Division Two:

Bunwell v Swaffham Town A, Dickleburgh v Cockers, Watton Utd A v Tacolneston, Wymondham Town A v Yaxham Res.

Division Three:

Gressenhall Res v Shropham Utd (4), Shipdham Res. v Bradenham Wand Res (4), Swanton Morley v West End, Thetford Rov Res v Great Cressingham, Wendling v Sporle.

Division Four:

Castle Acre Swifts v Breckland Wand, Colkirk v Hethersett Ath, Northwold S & SC v Splitz Utd, Shropham Utd Res v Thurton & Ashby.

t YARMOUTH AND DISTRICT LEAGUE

(2.30pm unless stated)

Division Two:

Albion (Yarmouth) v Carpathians (Mill Lane, Bob Bradnum); Gorleston Wand v Martham A (Halvergate, 1.30pm, Robert Drake); MK Utd Res v Yarmouth Peelers (Mill Lane, Scott Addy); Norfolk and Chance v Paperclip (Mill Lane, Robert Manship); South Yarmouth v Yarmouth Utd (Halvergate, 4pm, Peter Cater).

t NICHOLSONS OF STALHAM NORTH EAST NORFOLK LEAGUE

(2.30pm)

Slater & Frith Division One:

Corpusty v North Walsham Old Boys (T Chase); East Ruston v Lyng (J Ellis); Gimingham v Horning (R Will); North Walsham A v Happisburgh (J Middleton).

Wayford Nurseries Division Two:

Aylsham A v Stalham Town A (P Newby); Buxton Res v Aldborough Lions (B Abblett); North Walsham Old Boys R v Bodham (G Yaxley); Runton v Dilham (N Davies).

Knights Trophies Division Three:

Blakeney v Briston Res (C Maguire); Hickling Res v Cawston (M Page); Holt Colts v Gimingham Res (C Dennis); Mundesley Res v Haisboro Athc (A Marshall).