Local football results - April 11 & 12

Results from all local leagues and cups around the region.

RIDGEONS LEAGUE

t Premier Division:

Dereham Tn 3, Mildenhall Tn 2

Harwich & Parkeston 1, Ely City 1

Haverhill Rvrs 3, Norwich Utd 0

Histon Res 6, Felixstowe & Walton Utd 2

Most Read

Leiston 2, King's Lynn Res 0

Lowestoft Tn 3, Stanway Rvrs 4

Needham Market 3, Woodbridge Tn 0

Tiptree Utd 1, Walsham-le-Willows 0

Wisbech Tn 1 Kirkley & Pakefield 5

Wroxham 3, Wivenhoe Tn 0

t First Division:

Brantham Ath 1, Debenham LC 2

Cornard Utd 2, Godmanchester Rvrs 1

Diss Tn 6, FC Clacton 2

Downham Tn 0, Yarmouth Tn 5

Fakenham Tn 1, Hadleigh Utd 2

Gorleston 3, Thetford Tn 1

Halstead Tn 3, March Tn Utd 0

Ipswich Wdrs 4, Saffron Walden Tn 0

Newmarket 4, Long Melford 0

Stowmarket 2, Swaffham 2

t ANGLIAN COMBINATION

t Premier Division:

Acle Utd 1, AFC Norwich 0

Blofield Utd 2, Watton Utd 1

Dersingham Rvrs 0, Brandon Tn 4

Hindringham 1, Sheringham 3

Holt Utd A-A Beccles Tn

Sprowston Ath 4, Nth Walsham Tn 1

t Division One:

Bungay Tn 0, Kirkley & Pakefield Res 1

Caister 0, St Andrews 1

Gayton Utd 0, Mattishall 5

Horsford Utd 4, Corton 0

Scole Utd 2, Attleborough Tn 4

Sole Bay 1, Wymondham Tn 0

Stalham Tn 0, Wells Tn 0

t Division Two:

Gt Yarmouth Tn Res 1, Beccles Caxton 3

Norwich CEYMS 1, Reepham Tn 2

Norwich St Johns 6, Anglian Windows 0

Norwich Utd Res 2, Poringland Wdrs 3

Sprowston Wdrs 2, Acle Utd Res 3

Wortwell 1, Downham Tn Res 1

t Division Three:

Beccles Tn Res 2, Caister Res 2

Bradenham Wdrs 0, East Harling 6

Cromer Tn Res 0, Thetford Rvrs 1

Hempnall Res 1, Thorpe Village 4

Loddon Utd Res 2, Aylsham 2

Thorpe Rvrs 0, Mundford 0

t Division Four:

Blofield Utd Res 0, Marlingford 0

Foulsham 1, Easton 4

Freethorpe v Wells Tn Res postponed (away team)

Harleston Tn 9, St Andrews Res 0

Mattishall Res 1, South Walsham 2

Nth Walsham Tn Res 1, Newton Flotman 0

Wymondham Tn Res 7, Brandon Tn Res 2

t Division Five:

Attleborough Tn Res 8, Norwich CEYMS Res 0

Aylsham Res P-P UEA (away team)

Long Stratton Res 1, Necton 3

Poringland Wdrs Res 5, Mundford Res 2

Sheringham Res 3, Stalham Tn Res 2

Sprowston Wdrs Res 1, Watton U Res 3

t Division Six:

Martham Reserves 2, Dersingham Rovers Reserves 3

Reepham Town Reserves v Hemsby abandoned

Scole United Reserves 3, Easton Res 1

t Suffolk Primary Cup, final:

Redgrave Rangers 1, Salvation Army 0

t CROWN FIRE CENTRE & SOUTH NORFOLK LEAGUE

t Division One:

Dereham Town A 1, Rockland United 4

Mulbarton Wanderers 5, Bridgham United 0

Shipdham 3, East Harling Reserves 2

Thetford Athletic 10, Yaxham 2

t Division Two:

Hingham Athletic Reserves 2, Cockers 3

Necton Reserves 2, Wymondham Town A 1

Saham Toney Reserves 0, Bunwell 2

Swaffham Town A 0, Dickleburgh 3

Tacolneston 3, Watton United A 3

Yaxham Res 1, Morley Village Res 4

t Division Three:

Bawdeswell 0, Shropham United 1

Rockland Utd Res 1, Swanton Morley 5

Sporle 4, Gt Cressingham 3

Thetford Rvrs Res 2, Foulsham Res 2

Wendling 3, Shipdham Res 4

West End 2, Bradenham Wdrs Res 0

t Division Four:

Beetley 3, Northwold S and SC 2

Castle Acre Swifts 3, Hindolveston 1

Shropham Utd Res 0, Splitz Utd 4

t Fen Regis Invitation Shield, semi-finals:

Gressenhall 2, Toftwood Rangers 1

Hethersett Ath 4, Gressenhall Res 1

t NICHOLSONS OF STALHAM NEN LEAGUE

t Slater and Frith Division One:

Coltishall 1, Lyng 1

Gimingham 1, Corpusty 1

Hickling 1, North Walsham A 1

North Walsham Old Boys 3, East Ruston 2

t Wayford Nurseries Division Two:

Aldborough lions 1, Bodham 4

Aylsham A 4, Holt Colts 2

Briston 3, Corpusty Reserves 1

Dilham 2, Buxton Reserves 4

t Knights Trophies Division Three:

Briston Reserves 6, Aldborough Lions Reserves 2

Cromer Youth Old Boys 13, Hickling Reserves 2

Gimingham Reserves 1, Haisboro Athletic 0

Holt Colts 1, Mundesley Reserves 3

t EVENING NEWS NORWICH SUNDAY LEAGUE

t Premier Division:

Marlborough 7, Poringland Wanderers 1

Bertrams 3, Doghouse 6

Salhouse Reserves 5, Unthank Arms 3

Hethersett Athletic 5, AFC Wanderers 0

t Division 1A:

Hainford YCOB 2, The Silver Fox 3

t Division 1B:

Poringland Wanderers Reserves 3, Prince of Denmark 5

Manor Park 1, Wymondham Rangers 5

Costessey Sports 7, Haig 3

Sprowston Wanderers 0, Aylsham Sunday 4

Acle Rangers 14, Hillside OB 1

t Division 2B:

Drayton AFC 2, Spixworth 1

Acle Rangers Reserves 2, Old Catton 3

NCCSC 3, Earlham United 0

Horsford SC 2, Costessey Sports Reserves 1

t Division 3A:

Brickmakers 1, Deopham 3

t Division 3B:

Wymondham Reserves 4, Felmingham 2

Aylsham Sunday Reserves 1, Hingham Athletic 1

Sprowston Rovers 3, St Faiths 4

t Division 4A:

Dereham W 9, Pulham Utd 1

t Division 4B:

AFC Fifers 1, AFC Rompers 1

t NORTH WEST NORFOLK LEAGUE

t Division One:

Ingoldisthorpe 4, Gaywood 0

Narborough 4, Lynn Napier 2

Heacham 2, Wiggenhall 0

Refley Royals 3, King's Lynn A 2

West Winch 4, Sandringham 2

West Lynn SSC Reserves 1, Lynn Docklands 2

t Division Two:

Terrington Reserves 3, West Winch Reserves 0

Pott Row 3, Wisbech United 0

Old Hunstanton v Great Massingham abandoned

Hunstanton 3, Ingoldisthorpe Reserves 0

Docking 5, Marham 1

Dersingham A 2, Castle Rising 1

t Division Three:

Barney United 3, South Creake 3

Lynn Discovery 4, Heacham Reserves 1

Wiggenhall Res 2, West Lynn River 1

Burnham Market 3, Smithdon 4

t Division Four:

Lynn Napier Reserves 3, Castle Rising Reserves 3

Snettisham Reserves 2, Dersingham B 3

Springwood 2, Watlington Reserves 4

Heacham A 1, Wiggenhall A 7

Greyfriars 3, Pentney 0