Local football results - April 4 & 5

Results from all local cups and leagues around the region.

RIDGEONS LEAGUE

t Premier Division:

Ely City 1, Felixstowe and Walton Utd 2 (98)

Harwich and Parkeston 1, Leiston 3 (123)

Histon Res 1, Needham Market 4 (88)

King's Lynn Res 1, Haverhill Rvrs 0 (92)

Most Read

Kirkley and Pakefield 3, Tiptree Utd 2 (121)

Norwich Utd 1, Wisbech Tn 2 (72)

Stanway Rvrs 3, Wroxham 1 (55)

Wivenhoe Tn 3, Walsham-le-Willows 0 (91)

Woodbridge Tn 4, Mildenhall Tn 1 (122)

t First Division:

Brantham Ath 0, Diss Tn 1 (70)

Debenham LC 2, Ipswich Wdrs 2 (102)

FC Clacton 1, Fakenham Tn 1 (106)

Gt Yarmouth Tn 0, Cornard Utd 0 (36)

Hadleigh Utd 4, Godmanchester Rvrs 0 (150)

Halstead Tn 2, Gorleston 2 (84)

March Tn Utd 5, Stowmarket Tn 0 (46)

Saffron Walden Tn 4, Downham Tn 0 (141)

Swaffham Tn 1, Newmarket Tn 2 (60)

t ANGLIAN COMBINATION

t Premier Division:

Acle Utd 1, Holt Utd 1

Blofield Utd 2, Hempnall 0

Cromer Tn 2, North Walsham Tn 0

Dersingham Rvrs 1, Loddon Utd 4

Wroxham Res 1, Beccles 1

t Division One:

Caister 2, Sole Bay 1

Corton 1, Wymondham Tn 2

Long Stratton 1, Gayton Utd 2

Mattishall 4, Stalham Tn 0

Scole Utd 0, Horsford Utd 2

St Andrews 3, Attleborough Tn 0

Wells Tn 1, Bungay 1

t Division Two:

Anglian Windows 1, Poringland Wdrs 3

Downham Tn Res 0, Beccles Caxton 0

Fakenham Tn Res 1, Norwich Utd Res 4

Hellesdon 2, West Lynn SSC 3

CEYMS 6, Gt Yarmouth Tn Res 1

St John's 3, Acle Utd Res 0

t Division Three:

Beccles Tn Res 1, Aylsham 3

Mundford 6, Swaffham Tn Res 0

Thetford Rvrs 4, Sprowston Ath Res 0

Thorpe Rvrs 2, Loddon Utd Res 5

Thorpe Village 2, East Harling 1

Martham v Cromer Tn Res postponed

t Division Four:

AFC Norwich Res 1, Blofield Utd Res 3

Hindringham Res 2, Brandon Tn Res 6

Marlingford 2, Harleston Tn 2

Mattishall Res 5, Wells Tn Res 1

Newton Flotman 5, Easton 1

North Walsham Tn Res 0, Freethorpe 0

t Division Five:

Attleborough Tn Res 0, Aylsham Res 3

CNSOBU 1, Necton 6

Poringland Wdrs Res 2, CEYMS Res 3

Sheringham Res 5, Mundford Res 1

Sprowston Wdrs Res 1, Hoveton Wherrymen 5

t Division Six:

Dersingham Rvrs Res 3, Corton Res 0

Hellesdon Res 3, Redgrave Rgrs 0

Holt Utd Res 2, Hemsby 1

Horsford Utd Res 0, Waveney 3

Martham Res 1, Reepham Tn Res 4

t CROWN FIRE CENTRAL & SOUTH NORFOLK LEAGUE

t Division One:

Gressenhall 2, Bridgham Utd 3

Rockland Utd 0, Thetford Ath 2

Toftwood Rgrs 0, East Harling Res 5

t Division Two:

Attleborough Tn A 2, Yaxham Res 0

Bunwell 4, Necton Res 2

Hingham Ath Res 3, Saham Toney Res 4

Tacolneston 2, Swaffham Tn A 1

Watton Utd A 1, Wymondham Tn A 0

t Division Three:

Bawdeswell 3, Gt Cressingham 2

Bradenham Wdrs Res 5, Shropham Utd 1

Shipdham Res 2, Thetford Rvrs Res 3

Swanton Morley 3, Gressenhall Res 0

Wendling 4, Rockland Utd Res 2

t Division Four:

Beetley 1, Colkirk 3

Castle Acre Swifts 3, Fakenham Tn A 0

Hindolveston 6, Methwold Rvrs 1

Shropham Utd Res 2, Northwold SSC 3

Splitz Utd 4, Thurton and Ashby 2

t Ben Smith Memorial Cup, semi-finals:

Hethersett Ath 4, Foulsham Res 1

Saham Toney 4, Morley Village Res 1

t Ambulance Cup, semi-finals:

West End 3, Hingham Ath 2

Yaxham 2, Shipdham 4

t NICHOLSONS OF STALHAM (NEN) LEAGUE

t Optic Benevolent Cup, semi-finals:

Bodham 2, East Ruston 1 (aet); Hickling 1, Corpusty 2.

t REW Subsidiary Cup, semi-finals:

Aylsham A 1, Horning 2

Mundesley 5, North Walsham OB 0

t Ebridge Feeds Division Three League Cup, semi-finals:

Gimingham Res 4, Haisboro Ath 2

Mundesley Res 5, Blakeney 0

t Slater & Frith Division One:

Erpingham 0, Coltishall 12

Lyng 1, Happisburgh 1

t Wayford Nurseries Division Two:

Buxton Res 2, Corpusty Res 6

Dilham 1, Aldborough Lions 2

Holt Colts 3, North Walsham OB Res 1

t Knights Trophies Division Three:

Cromer YOB 1, Cawston 1

t EVENING NEWS NORWICH SUNDAY LEAGUE

t Premier Division:

Doghouse 2, AFC Wdrs 3

Quebec Rvrs 4, Poringland Wdrs 2

The Grove 7, Mattishall YCOB 0

Salhouse Rvrs 3, Bertrams 7

Norman Wdrs 4, Unthank Arms 0

t Division 1B:

Poringland Wdrs Res 1, Aylsham Sunday 2

Unicorns 5, Hillside OB 0

Sprowston Wdrs 0, Haig 1

Wymondham Rgrs 4, Costessey Sports 0

t Division 2A:

Gilson Bailey 5, Acle Rgrs 0

t Division 2B:

Spixworth 2, Thorpe Rvrs 1

Acle Rgrs Res 3, Horsford SC 1

Costessey Sports Res 0, Earlham Utd 3

Bayer FC 3, North Walsham OB 0

Old Catton 2, Ketts Tavern 1

NCC SC 4, AFC Drayton 0

t Division 3A:

The Reindeer 1, Coachmakers Arms 0

Norman Wdrs A 2, Deopham 0

t Division 3B:

Aylsham Sun Res 2, Wymondham Res 4

Hingham Ath 2, St Faiths 5

Dynamo Denmark 0, PL Rgrs 5

t Division 4A:

The Firs 2, Sporting Longdale 3

Heartsease Casuals 2, Dereham Wdrs 3

t Division 4B:

Hethersett Ath A 1, Freethorpe 1

AFC Rompers 3, Mischief 2

t BUILD CENTER (NWN) LEAGUE

t Division One:

Sandringham 1, Wiggenhall 1

King's Lynn A 1, West Lynn SSC Res 0

Terrington 3, Lynn Docklands 2

Reffley Royals 2, Gaywood 1

t Division Two:

Flitcham 1, Pott Row 4

Hunstanton 2, Docking 6

Watlington 1, Marham 3

Wisbech Utd 4, Terrington Res 0

t Division Three:

Lynn Discovery 6, Smithdon 1

South Creake 7, Snettisham 0

Wiggenhall Res 8, Denver Bell 1

Heacham Res v William Burt, Barney Utd v Burnham Market both postponed

t Division Four:

Dersingham B 0, Castle Rising Res 2

Pentney 2, Heacham A 3

Springwood 3, Lynn Napier Res 3

t Graver Cup:

Gt Massingham 0, Dersingham A 1

Ingoldisthorpe 5, Castle Rising 0

Lynn Napier 0, West Winch 2

Old Hunstanton 2, Heacham 3

t DESIRA SOUTH NORFOLK SUNDAY LEAGUE

t Players' Aid Cup:

Wortham Dolphin 4, Withersdale 1

t Division One:

Stradbroke Exiles 1, Bungay Town 6

Shelfanger 3, Burston 1

Occold 3, Mettingham 1

t Division Two:

Harleston Cherry Tree 1, New Buckenham 5

Harts 0, Garboldisham 13

Winfarthing Fighting Cks 2, Redgrave Rs 1