Local football results - December 20 & 21

Results from all local league and cup competitions.

RIDGEONS LEAGUE

t Premier Division:

Ely City 0, Lowestoft Town 2 (111)

Felixstowe and Walton Utd 0, King's Lynn Res 2 (77)


You may also want to watch:


Harwich and Parkeston 0, Wroxham 1 (54)

Kirkley and Pakefield 1, CRC 3 (133)

Most Read

Leiston 1, Wisbech Town 0 (154)

Stanway Rvrs 1, Mildenhall Town 2 (68)

Tiptree Utd 3, Haverhill Rvrs 2 (50)

Walsham-le-Willows 2, Dereham Town 3 (76)

Whitton Utd 0, Woodbridge Town 4 (80)

Wivenhoe Town 0, Needham Market 4 (147)

t First Division:

Cornard Utd 5, Swaffham Town 0 (35)

Diss Town 3, Halstead Town 2 (96)

Downham Town 1, Brantham Ath 2 (47)

Fakenham Town 0, Debenham LC 2 (43)

Great Yarmouth Town 0, Stowmarket Town 0 (44)

Ipswich Wdrs 2, Godmanchester Rvrs 2 (45)

March Town Utd 1, FC Clacton 2 (45)

Newmarket Town 1, Gorleston 0 (75)

t ANGLIAN COMBINATION

t Premier Division:

AFC Norwich 6, Hindringham 3

Dersingham Rvrs 2, Beccles Tn 0

Hempnall 1, Acle Utd 3

Holt Utd 0, Blofield Utd 3

North Walsham Tn 6, Watton Utd 1

Sprowston Ath 1, Loddon Utd 2

Cromer Tn v Brandon Tn, Wroxham Res v Sheringham both postponed

t Division One:

Bungay Tn 3, Attleborough Tn 2

Horsford Utd 7, Wymondham Tn 3

Mattishall 4, Kirkley and Pakefield Res 1

Scole Utd 1, Stalham Tn 2

Sole Bay 0, Long Stratton 5

Wells Tn 1, St Andrews 2

Caister v Gayton Utd postponed

t Division Two:

Acle Utd Res 5, Downham Tn Res 3

Anglian Windows 3, Gt Yarmouth Tn Res 3

Beccles Caxton 0, St Johns 1

Norwich Utd Res 5, Fakenham Town 0

Poringland Wdrs 4, Hellesdon 2

Sprowston Wdrs 2, Reepham Tn 6

Wortwell 1, Oulton Broad and Notleys 0

West Lynn SSC v CEYMS postponed

t Division Three:

Aylsham 1, Thorpe Village 3

Beccles Tn Res 2, Thetford Rvrs 1

Bradenham Wdrs 1, Mundford 7

East Harling 0, Cromer Tn Res 2

Loddon Utd Res 3, Thorpe Rvrs 1

Martham 3, Sprowston Ath Res 1

Swaffham Town Res v Hempnall Res postponed

t Division Four:

Blofield Utd Res 3, Newton Flotman 2

Brandon Town Res 2, Harleston Tn 3

Easton 5, Wells Tn Res 1

Foulsham 5, Hindringham Res 3

Freethorpe 5, Marlingford 2

St Andrews Res 3, AFC Norwich Res 2

South Walsham v Mattishall Res, Wymondham Tn Res v North Walsham Tn Res both postponed

t Division Five:

Attleborough Tn Res 1, Sprowston Wdrs Res 1

Long Stratton Res 3, Poringland Wdrs Res 1

Mundford Res 1, Necton 3

Sheringham Res 7, CNSOBU 1

Stalham Tn Res 1, UEA 2

Watton Utd Res 5, Aylsham Res 2

Hoveton Wherrymen v Bungay Tn Res postponed

t Division Six:

Corton Res 4, Scole Utd Res 2

Hellesdon Res 3, Buxton 1

Redgrave Rgrs 3, Dersingham Rvrs Res 2

Reepham Tn Res 3, Martham Res 2

Thorpe Village Res 0, Hemsby 3

Waveney 2, Horsford Utd Res 0

Gayton Utd Res v Easton Res postponed

t CROWN FIRE CENTRAL AND SOUTH NORFOLK LEAGUE

t Division One:

Gressenhall 3, Dereham Town A 4

Hingham Ath 2, Yaxham 4

Mulbarton Wdrs 3, North Elmham 0

Saham Toney 8, Bridgham Utd 3

Thetford Ath 3, Shipdham 2

t Division Two:

Cockers 2, Hingham Ath Res 4

Morley Village Res 1, Dickleburgh 8

Tacolneston 3, Saham Toney Res 1

Yaxham Res 0, Watton Utd A 6

t Division Three:

Bawdeswell 1, Wendling 6

Great Cressingham 2, Swanton Morley 3

Shipdham Res 2, Gressenhall Res 2

Shropham Utd 2, Bradenham Wdrs Res 2

Thetford Rvrs Res 2, Sporle 1

t Division Four:

Hethersett Ath 5, Castle Acre Swifts 0

Hindolveston 3, Fakenham Town A 0

Methwold Rvrs 2, Breckland Wdrs 0

Northwold SSC 8, Colkirk 2

t NICHOLSONS OF STALHAM (NEN) LEAGUE

t Smallburgh Crown League One Cup:

East Ruston 5, Erpingham 0

t Slater & Frith Division One:

Corpusty 3, Mundesley 2

Hickling 2, Happisburgh 7

North Walsham A 2, Lyng 4

t Wayford Nurseries Division Two:

Aylsham A 4, Dilham 4

Bodham 8, Corpusty Res 1

Briston 3, Stalham A 4

Buxton Res 2, North Walsham Old Boys Res 6

Holt A 0, Felmingham 3

t EVENING NEWS NORWICH SUNDAY LEAGUE

t Premier Division:

Marlborough 4, Norman Wdrs 3

Unthank Arms 3, Salhouse Rvrs 2

Mattishall YCOB 0, The Grove 3

Doghouse 4, Quebec Rvrs 0

t Division 1A:

Silver Fox 2, Norwich Busmen 1

Champion Ath 0, Windmill Wdrs 7

Hainford YCOB 0, Aylsham Black Boys 2

t Division 1B:

Wymondham Rgrs 14, Hillside OB 1

Haig 0, Acle Rgrs 5

Costessey Sports 1, Sprowston Wdrs 5

t Division 2A:

The Griffen 1, Aslacton and Great Moulton 0

Nelson 0, Norman Wdrs Res 5

Farmhouse 4, Gilson Bailey 2

t Division 2B:

Bayer FC 0, NCC SC 7

Acle Rgrs Res 3, Thorpe Rvrs 1

North Walsham OB 10, Horsford SC 3

Spixworth 3, Earlham Utd 3

Ketts Tavern 6, Costessey Sports Res 1

t Division 3A:

Coachmakers Arms 0, Deopham 3

Norman Wdrs A 3, Newsman Celtic 0

Brickmakers 0, Coltishall Colts 8

Mad Moose 0, Stoke 7

DCS Rapid 4, The Reindeer 3

t Division 3B:

Sprowston Rvrs 0, PL Rgrs 0

Wilco Fast Fit 0, Unicorns Res 2

Dynamo Denmark 1, Hethersett Ath Res 2

t Division 4A:

The Firs 6, Temple Bar 1

Sporting Longdale 2, Heartsease Casuals 1

Silver Fox Res 1, Pulham Utd 1

Dereham Wdrs 16, AFC Mousehold 0

t Division 4B:

AFC Fifers 5, Dancing Farmers 2

Mill House 3, AFC Oaks 0

Taverham Sunday Res 1, Freethorpe 5

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus