Local football results - February 7 & 8

Results from all local league and cup competitions over the weekend.

RIDGEONS LEAGUE

t Premier Division:

Harwich 0, Norwich United 2

Kirkley & P 1, Stanway Rvers 1

Woodbridge 4, Haverhill 1

t First Division: All matches postponed

Most Read

t CROWN FIRE CENTRAL & SOUTH NORFOLK LEAGUE

t Division One:

North Elmham 5, Bridgham Utd 3

t Division Two: All matches postponed.

t Division Three:

Foulsham Res 1, Bawdeswell 4

t Division Four:

Breckland Wdrs 8, Splitz Utd 4

Thurton & Ashby 3, Fakenham Tn A 6

t Ambulance Cup, second round:

Bradenham Wdrs Res 9, Hindolveston 1

West End 2, Gt Cressingham 0

t NICHOLSONS OF STALHAM (NEN) LEAGUE

t Slater & Frith Division One:

Lyng 2, Horning 1

t Wayford Nurseries Division Two:

Stalham Town A 1, Corpusty Res 3

t Knights Trophies Division Three:

Cromer YOB 1, Briston Res 1

t REW Subsidiary Cup, preliminary round:

Cawston 3, Coltishall 4

Gimingham 0, Mundesley 2

t Norfolk Minor Cup, semi-final:

Gorleston Yth 2, Dereham Town Yth 3

t ANGLIAN COMBINATION

t Premier Division:

Acle Utd 1, Hempnall 1

Beccles Tn 0, Wroxham Res 1

Loddon Utd 0, Brandon Tn 2

t Division One:

Caister 3, Scole Utd 2

t Division Two:

Anglian Win 0, Hellesdon 4

Gt Yarmouth Tn Res 3, Poringland Wdrs 1

CEYMS 1, Beccles Caxton 0

Wortwell 2, Sprowston Wdrs 3

t Division Three:

Mundford 2, Martham 0

t Division Four:

AFC Norwich Res 1, North Walsham Tn Res 6

Brandon Tn Res 1, Freethorpe 7

t Division Five:

Bungay Tn Res 2, Watton Utd Res 0

CNSOBU 0, CEYMS Res 5

t Division Six:

Hemsby 5, Hellesdon Res 1

Martham Res 2, Horsford Utd 3

t ROGERS AND NORTON BUSINESS HOUSES FOOTBALL LEAGUE

t Division One:

Yelverton 7, Costessey Crown 3

Drayton 3, Wensum Albion 1

t Division One Knock-Out Cup:

Mousehold Athletic 4, Homecare Utd 3

t Division Two:

Loddon Utd A 3, Freethorpe Res 2

South Walsham Res 3, Sprowston Beehive 4

t Division Two Knock-Out Cup:

Newton Flotman Res 1, Costessey Sports 2

t Division Three:

Costessey Crown Res 1, Lingwood Caveners 3

t EVENING NEWS NORWICH SUNDAY LEAGUE

t Premier Division:

Marlborough 7, Unthank Arms 0

Quebec Rvrs 2, Bertrams 1

t Division 1A:

Norwich Busmen 4, Champion Ath 0

t Division 1B:

Prince of Denmark 1, Acle Rgrs 5

t Division 2A:

Farmhouse 3, Green Man 4

Norman Wdrs Res 4, AFC Norwich 1

t Division 2B:

Earlham Utd 2, Horsford SC 0

t Division 3A:

The Reindeer 6, Mad Moose 3

Stoke 1, DCS Rapid 2

Coltishall Colts 1, Reepham Tn 3

t Division 3B:

Unicorns Res 1, PL Rgrs 3

Wilco Fast Fit 1, Ribs of Beef 4

Dynamo Denm'k 4, Hingham Ath 1

t Division 4A:

Temple Bar 0, Bowthorpe Ath 5

Upton 10, AFC Mousehold 0

Branford Arms 6, Silver Fox Res 3

t Division 4B:

Mischief 1, Hethersett Ath A 1

Dancing Farmers 4, Moles Rest 0

Freethorpe 1, AFC Oaks 1

t League Cup:

Doghouse 1, Costessey 2

Poringland 1, Hellesdon 3

t DESIRA SOUTH NORFOLK SUNDAY LEAGUE

t Division One:

Wortham Dolphins 6, Bungay Town 1

All other matches postponed

t Division Two:

Fressingfield 2, Diss Greyhound 2

Bungay Res 1, Withersdale 5

t Sunday Senior Cup replay:

El Sol 2, Norman W 1

t Sunday Intermediate Cup, semi-final:

Acle Rangers Res 3, NCC SC 4