Local football results - March 21 & 22

Results from all local leagues and cups in the region.

t RIDGEONS LEAGUE

t Premier Division:

Dereham 3, Walsham-le-Willows 1 (162)

King's Lynn Res 0, CRC 1 (121)

Leiston 0, Ely 0 (124)

Lowestoft Tn 4, Mildenhall Tn 0 (560)

Most Read

Needham Mkt 3, Harwich 1 (144)

Stanway Rvrs 2, Kirkley and Pakefield 0 (76)

Wisbech Tn 0, Haverhill Rvrs 0 (120)

Wivenhoe 2, Histon Res 3 (71)

Woodbridge 2, Felixstowe 3 (122)

Wroxham 1, Tiptree Utd 0 (103)

t Division One:

Diss 0, Debenham LC 4 (139)

Downham 2, Cornard 1 (46)

Godmanchester Rvrs 4, Clacton 2 (72)

Yarmouth 4, Brantham 0 (61)

Halstead 3, Thetford 2 (79)

Ipswich Wdrs 1, March Utd 2 (49)

Newmarket 3, Fakenham 1 (70)

Saffron Walden 2, Gorleston 1 (162)

Swaffham 2, Stowmarket 0 (37)

t ANGLIAN COMBINATION

t Premier Division:

Acle Utd 1, Sprowston Ath 0

Blofield Utd 2, Beccles Tn 3

Brandon Tn 1, Dersingham Rvrs 2

Hempnall 2, Watton Utd 1

Nth Walsham Tn 5, Hindringham 2

Sheringham 0, Loddon Utd 0

t Division One:

Attleborough Tn 3, Long Stratton 2

Caister 0, Wells Tn 1

Gayton Utd 4, Corton 4

Stalham Tn 0, Sole Bay 6

Wymondham Tn 3, Horsford Utd 2

t Division Two:

Anglian Windows 3, Beccles Caxton 2

Fakenham Tn Res 0, Wortwell 1

CEYMS 1, West Lynn SSC 1

St Johns 3, Norwich Utd Res 1

Poringland Wdrs 6, Gt Yarmouth Tn Res 0

Reepham Tn 6, Acle Utd Res 0

Sprowston Wdrs 3, Downham Tn Res 4

t Division Three:

Beccles Tn Res 2, East Harling 6

Cromer Tn Res 2, Bradenham Wdrs 2

Loddon Utd Res 7, Swaffham Tn Res 1

Mundford 3, Aylsham 0

Sprowston Ath Res 3, Hempnall Res 1

Thetford Rvrs 4, Thorpe Village 2

Thorpe Rvrs 2, Caister Res 0

t Division Four:

AFC Norwich Res 0, Wymondham Tn Res 1

Freethorpe 1, Nth Walsham Tn Res 2

Harleston Tn 4, Blofield Utd Res 1

Marlingford 7, Wells Tn Res 0

Mattishall Res 2, Easton 3

Sth Walsham 2, Foulsham 4

St Andrews Res 5, Brandon Town Res 1

Newton Flotman v Hindringham Res postponed

t Division Five:

Aylsham Res 1, Sprowston Wdrs Res 3

CNSOBU 0, Stalham Tn Res 5

Long Stratton Res 0, Mundford Res 1

Necton 1, Hoveton Wherrymen 3

UEA 0, Bungay Tn Res 0

Watton Utd Res 1, Sheringham Res 3

t Division Six:

Buxton 3, Reepham Res 1

Dersingham Rvrs Res 3, Hellesdon Res 1

Holt Utd Res 0, Waveney 2

Horsford Utd Res 2, Corton Res 1

Martham Res 5, Easton Res 2

Thorpe Village Res 1, Scole Utd Res 7

Redgrave Rgrs v Gayton postponed

t CROWN FIRE CENTRAL & SOUTH NORFOLK LEAGUE

t Division One:

Bridgham Utd 5, Nth Elmham 8

East Harling Res 2, Shipdham 3

Hingham Ath 1, Mulbarton Wdrs 3

Thetford Ath 1, Saham Toney 2

t Division Two:

Morley Village Res 2, Attleborough Tn A 3

Saham Toney Res 0, Dickleburgh 5

Swaffham Tn A 4, Necton Res 0

Tacolneston 4, Hingham Ath Res 2

Watton Utd A 2, Yaxham Res 0

Wymondham Tn A 2, Cockers 2

t Division Three:

Foulsham Res 4, Sporle 5

Shipdham Res 0, Wendling 2

t Division Four:

Hindolveston 2, Beetley 1

Thurton and Ashby 3, Shropham Utd Res 1

t Mervyn Lambert Plant Hire Pease League Cup, semi-finals:

Bradenham Wdrs Res 3, Gt Cressingham 2

Shropham Utd 1, Thetford Rvrs Res 3

t Ambulance Cup, 3rd rd:

West End 1, Swanton Morley 0

t Fen Regis Invitation Shield:

Fakenham Tn A 1, Hethersett Ath 6 (A)

Splitz Utd 5, Methwold Rvrs 1 (A)

Dereham Tn A 1, Colkirk 1 (B)

Gressenhall 5, Rockland Utd Res 1 (B)

Northwold SSC 2, Gressenhall Res 2 (C)

Castle Acre Swifts 1, Toftwood Rgrs 2 (D)

t NICHOLSONS OF STALHAM (NEN) LEAGUE

t Slater & Frith Division One:

Erpingham 1, Lyng 4.

t Wayford Nurseries Division Two:

Corpusty Res 0, Runton 5

Dilham 0, North Walsham OB Res 5

Holt A 2, Buxton Res 2

t Knights Trophies Division Three:

Aldborough Lions Res 1, Holt Colts 3

Briston Res 1, Blakeney 1

Mundesley Res 6, Cawston 2

t Optic Benevolent Cup, quarter-finals:

East Ruston 5, Aldborough Lions 0

Haisboro Ath 1, Bodham 5

Hickling 4, Cromer YOB 1

Nth Walsham A 1, Corpusty 2

t REW Subsidiary Cup, quarter-finals:

Coltishall 2, Aylsham A 3

Happisburgh 0, North Walsham OB 5

Horning 3, Felmingham 1

Stalham Town A 1, Mundesley 5

t EVENING NEWS NORWICH SUNDAY LEAGUE

t Premier Division:

Mattishall YCOB 0, Quebec Rvrs 4

Unthank Arms 1, Norman Wdrs 4

Doghouse 0, Poringland Wdrs 0

t Division 1A:

Nth Walsham Town 2, CEYMS 8

Champion Ath 2, Hainford YCOB 2

Aylsham Black Boys 3, Windmill 6

t Division 1B:

Poringland Wdrs Res 0, Hillside OB 2

Haig 3, Prince of Denmark 2

Acle Rgrs 3, Unicorns 2

Sprowston Wdrs 3, Manor Park 1

t Division 2A:

Acle Wdrs 5, Gilson Bailey 3

AFC Norwich 1, Nelson 4

Plasterers Arms 3, Norman Wdrs Res 2

t Division 2B:

NCC SC 4, Spixworth 0

Old Catton 2, Acle Rgrs Res 2

Thorpe Rvrs 6, Costessey Sports Res 1

Horsford SC 2, Earlham Utd 3

FC Bayer 0, AFC Drayton 7

t Division 3A:

Newsman Celtic 3, Brickmakers 3

Coachmakers 4, Coltishall Colts 2

Reepham Town 5, Earlham Colney 86 1

Norman Wdrs A 3, The Reindeer 1

t Division 3B:

Dynamo Denmark 1, Unicorns Res 3

Aylsham Sunday Res 2, PL Rgrs 2

Wymondham Res 0, Wilco Fast Fit 0

St Faiths 3, Felmingham 0

Ribs of Beef 1, Sprowston Rvrs 0

Hethersett Ath Res 5, Hingham Ath 0

t Division 4A:

Silver Fox Res 2, Temple Bar 3

Bowthorpe Ath 0, The Firs 10

Branford Arms 1, Dereham Wdrs 2

t Division 4B:

Dancing Farmers 0, AFC Rompers 6

Mischief 1, Moles Rest 2

AFC Fifers 3, Taverham Sunday Res 1

Salhouse Res 1, Mill House 3

t League Cup:

Hellesdon 1, Hethersett 3

Costessey 3, Grove 4

Marlborough 3, Wymondham 4

Busmen 3, Salhouse 2

t DESIRA SOUTH NORFOLK SUNDAY LEAGUE

t Division One:

Bungay Town 2, Mellis 0

Burston 0, Shelfanger 5

Stradbroke Exiles 2, Mettingham 1

Wortham Dolphin v Redgrave Rgrs abandoned

t Division Two:

Harleston Cherry Tree 0, Diss Greyhound 2

Redgrave Res 1, New Buckenham 9

Fressingfield 3, Withersdale 1

Harts 0, Bungay Res 5

t BUILD CENTER (NWN) LEAGUE

t Division One:

Lynn A 4, Gaywood 0

Lynn Napier 2, Wiggenhall 3

Heacham 4, Lynn Docklands 3

West Lynn SSC 2, Ingoldisthorpe 1

Reffley 2, Sandringham 3

t Division Two:

Castle Rising 1, Ingoldisthorpe Res 4

Dersingham A 4, Docking 4

Flitcham 2, Marham 0

Watlington 0, Gt Massingham 1

West Winch Res 0, Pott Row 3

Wisbech Utd 1, Hunstanton 0

Terrington Res 5, Old Hunstanton 1

t Division Three:

Heacham Res 1, Smithdon 5

Lynn Discovery 7, Denver Bell 1

Narborough Res 2, Burnham 1

William Burt 1, South Creake 3

Wiggenhall Res 0, Walsingham 0

Riverside 1, Barney 3

t Division Four:

Greyfriars 1, Dersingham B 1

Springwood 5, Wiggenhall A 6

Disco Royals 8, Watlington Res 3