Local football results - November 22 & 23

Results from all local league and cup competitions.

RIDGEONS LEAGUE

t Premier Division:

CRC 4, Ely City 2 (168)

Felixstowe and Walton United 2, Haverhill Rovers 2 (75)


You may also want to watch:


Harwich and Parkeston 1, Histon Reserves 0 (87)

Stanway Rovers 0, Needham Market 2 (101)

Most Read

Walsham-le-Willows 2, Mildenhall Town 2 (55)

Whitton United 1, Tiptree United 3 (51)

Wivenhoe 0, Leiston 5 (134)

Woodbridge Town 1, Lowestoft Town 1 (139)

Kirkley and Pakefield v Wisbech Town postponed

t First Division:

Long Melford 0, Hadleigh United 3 (54)

March Town United 2, Halstead Town 6 (35)

Newmarket Town 1, Ipswich Wanderers 1 (80)

Saffron Walden Town 0, FC Clacton 3 (163)

Swaffham Town 2, Downham Town 1 (55)

t Norfolk Senior Cup, fourth round:

Dereham Town 4, Diss Town 2

Sheringham 1, Thetford Town 3 (aet)

Fakenham Town v Loddon Utd, Great Yarmouth Town v Acle Utd, Holt Utd v Hindringham, Norwich Utd v King's Lynn Res all postponed.

t Suffolk Senior Cup, second round:

Beccles Town v Westerfield Utd, Corton v Ransomes Sports both postponed

t ANGLIAN COMBINATION LEAGUE

t Premier Division:

Brandon Town 3, AFC Norwich 2

Blofield Utd v Wroxham Res, Cromer Town v Dersingham Rvrs, Hempnall v Watton Utd all postponed

t Division One:

Attleborough Town 1, Gayton Utd 3

Caister v Scole Utd, Horsford Utd v St Andrews, Long Stratton v Kirkley and Pakefield Res, Sole Bay v Wells Town, Wymondham Town v Mattishall all postponed

t Division Two:

Downham Town Res 1, St Johns 0

Acle Utd Res v Fakenham Town res, Anglian Windows v Wortwell, Beccles Caxton v Norwich Utd Res, CEYMS v Hellesdon, Poringland Wdrs v Gt Yarmouth Town Res; Reepham Town v Oulton Broad and Notleys, Sprowston Wdrs v West Lynn SSC all postponed

t Division Three:

Bradenham Wdrs 1, Beccles Town Res 5

East Harling 2, Hempnall Res 3

Swaffham Town Res 0, Caister Res 3

Loddon Utd Res v Martham, Sprowston Ath Res v Thetford Rvrs, Thorpe Rvrs v Aylsham, Thorpe Village v Cromer Town Res all postponed

t Division Four:

Easton v Harleston Town abandoned

Foulsham v Newton Flotman, Freethorpe v Wells Town Res, Hindringham Res v Brandon Town Res, Mattishall Res v AFC Norwich Res, North Walsham Town Res v Marlingford, South Walsham v Wymondham Town Res, St Andrews Res v Blofield United all postponed

t Division Five:

Mundford Res 1, Sheringham Res 1

Watton Utd Res 2, Attleborough Town Res 0

Aylsham Res v Poringland Wdrs Res, Bungay Town Res v Necton, CNSOBU v UEA, Hoveton Wherrymen v Long Stratton Res, Stalham Town Res v Sprowston Wdrs Res all postponed

t Division Six:

Gayton Utd Res 4, Horsford Utd Res 4

Scole Utd Res 2, Buxton 2

Hellesdon Res v Hemsby abandoned

Corton Res v Redgrave Rgrs, Martham Res v Reepham Town Res, Waveney v Easton Res all postponed

t Crown Fire Central and South Norfolk League

t Division Two:

Watton Utd A 5, Attleborough Town A 2

t Division Three:

Great Cressingham 6, Gressenhall Res 2

Rockland Utd Res 0, Wendling 2

Thetford Rvrs Res 3, Shipdham Res 0

t Division Four:

Breckland Wdrs 2, Colkirk 5

Methwold Rvrs 4, Fakenham Town A 1

t Ben Smith Memorial Cup, third round:

Bawdeswell 3, Morley Village Res 3 (Morley won 3-2 on penalties)

Bridgham 3, Yaxham 2

Castle Acre Swifts 3, Rockland Utd 4

East Harling Res 3, Saham Toney Res 2

Gressenhall 1, Cockers 3

Hingham Ath 0, Wymondham Town A 2

Shropham Utd Res 0, Foulsham Res 5

Sporle 2, Shropham Utd 0

Toftwood Rgrs 1, Hingham Ath Res 3

t NICHOLSONS OF STALHAM (NEN) LEAGUE:

All matches either abandoned or postponed.

t ROGERS & NORTON BUSINESS HOUSE LEAGUE

t Division One:

Taverham 1, Homecare Utd 4

Wensum Albion v Jarrolds, Dyers Arms v Drayton, Marlborough OB v Yelverton, Mousehold Ath v UEA Res all postponed

t Division Two:

Costessey Sports v Sprowston Beehive, Freethorpe Res v Hempnall A, South Walsham Res v Hoveton Wherrymen Res, Salhouse Rvrs v Loddon Utd A, Newton Flotman Res v Marlborough Arms all postponed

t Division Three:

Old Catton Rvrs v Blofield Utd A, Costessey Crown Res v Lingwood Caveners, Central Trust v Norwich Medics, Thorpe Village A v Horsford Utd A, Mousehold Ath Res v Drayton Res all postponed

t WEST NORFOLK SCAFFOLDING KING'S LYNN AND DISTRICT SUNDAY LEAGUE:

All games postponed.

t BUILD CENTER (NWN) LEAGUE

t Division One League Cup:

Ingoldisthorpe 3, Heacham 1

Lynn Napier 0, Sandringham 3

Terrington 0, Lynn Docklands 3

West Lynn SSC Res 1, West Winch 1 (West Lynn won 5-4 on penalties aet)

Gaywood v King's Lynn A abandoned

t Division Two League Cup:

Castle Rising 2, Wisbech Utd 3

Docking 3, Watlington 1

Hunstanton 0, Marham 3

Old Hunstanton 2, Ingoldisthorpe Res 3

West Winch Res v Terrington Res (away walkover)

Flitcham 3 Great Massingham 0.

t Division Three League Cup:

Denver Bell 3, South Creake 4

Heacham Res 0, Smithdon 1

Lynn Discovery 5, Barney Utd 1

Walsingham 2, Snettisham 4

Wiggenhall Res 3, Queensway 1

William Burt 1, Narborough Res 2 (aet)

t Division Four League Cup:

Dersingham B 2, Snettisham Res 1

Pentney v Hunstanton Res (home walkover)

Watlington Res 1, Castle Rising Res 3

Springwood 1, Greyfriars 2

Wiggenhall A 1, Lynn Napier Res 0

t BRECKLAND AND DISTRICT SUNDAY LEAGUE:

All games postponed.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus