Local league results - April 26 & 27

Results from the weekend's games in all local leagues and cups.

RIDGEONS LEAGUE

t Premier Division:

Dereham Tn 4, CRC 0 (207)

Ely City 1, Stanway Rvrs 2 (137)

Haverhill Rvrs 0, Kirkley and Pakefield 3 (86)

Histon Res 2, Tiptree Utd 3 (68)

Most Read

Leiston 2, Walsham-le-Willows 4 (61)

Norwich Utd 1, Needham Market 2 (112)

Wisbech Tn 4, Felixstowe and Walton Utd 1 (127)

Wivenhoe Tn 2, Lowestoft Tn 5 (140)

Woodbridge Tn 1, King's Lynn Res 2 (99)

Wroxham 0, Mildenhall Tn 2 (84)

t First Division:

Brantham Ath 4, Fakenham Tn 1 (44)

Debenham LC 6, Downham Tn 0 (162)

FC Clacton 1, March Tn Utd 3 (131)

Godmanchester Rvrs 2, Ipswich Wdrs 1 (55)

Gorleston 0, Newmarket Tn 1 (101)

Hadleigh Utd 1, Saffron Walden Tn 0 (234)

Halstead Tn 2, Diss Tn 1 (123)

Stowmarket Tn 1, Gt Yarmouth Tn 2 (57)

t ANGLIAN COMBINATION

t Premier Division:

Beccles Tn 2, Watton Utd 4

Dersingham Rvrs 2, Sheringham 4

Hindringham 0, Blofield Utd 3

Loddon Utd 4, North Walsham Tn 0

Sprowston Ath 1, Brandon Tn 0

t Division One:

Attleborough Tn 0, Sole Bay 0

Corton 2, Horsford Utd 0

Gayton Utd 1, Bungay Tn 5

Scole Utd 2, Kirkley and Pakefield Res 1

Stalham Tn 2, Mattishall 3

Wymondham Tn 6, Caister 2

t Division Two:

Fakenham Tn Res 0, Downham Tn Res 0

Hellesdon 1, Wortwell 0

CEYMS 2, Norwich Utd Res 1

Reepham Tn 3, Poringland Wdrs 2

West Lynn SSC 2, St Johns 7

t Division Three:

Aylsham 2, Loddon Utd Res 2

Beccles Tn Res 1, Cromer Tn Res 2

Bradenham Wdrs 1, Sprowston Ath Res 2

Mundford 4, Caister Res 1

Thorpe Rvrs 0, Hempnall Res 3

Thorpe Village 2, Swaffham Tn Res 0

t Division Four:

Blofield Utd Res 1, South Walsham 2

Easton 0, Freethorpe 3

Foulsham 4, Mattishall Res 0

Newton Flotman 4, Harleston Tn 1

Wells Tn Res 0, St Andrew's Res 5

Wymondham Tn Res 1, AFC Norwich Res 1

Marlingford v Brandon Tn Res postponed

t Division Five:

Attleborough Tn Res 2, Poringland Wdrs Res 0

Bungay Tn Res 4, Necton 0

Long Stratton Res 2, Aylsham Res 0

CEYMS Res 0, Hoveton Wherrymen 4

UEA 2, Sheringham Res 5

Watton Utd Res 0, Mundford Res 1

t Division Six:

Buxton 7, Scole Utd Res 0

Dersingham Rvrs Res 8, Horsford Utd Res 0

Easton Res 1, Corton Res 2

Redgrave Rgrs 13, Martham Res 1

Reepham Tn Res 2, Hemsby 5

t CROWN FIRE CENTRAL AND SOUTH NORFOLK LEAGUE

t Division One:

Gressenhall 1, Hingham Ath 0

Saham Toney 7, Mulbarton Wdrs 3

Shipdham 3, Toftwood Rgrs 2

t Division Two:

Bunwell 3, Swaffham Tn A 3

Dickleburgh 6, Cockers 0

Watton Utd A 2, Tacolneston 2

Wymondham Tn A 3, Yaxham Res 0

t Division Three:

Gressenhall Res 0, Shropham Utd 8

Shipdham Res 0, Bradenham Wdrs Res 2

Swanton Morley 5, West End 1

Thetford Rvrs Res 4, Gt Cressingham 1

Wendling 2, Sporle 4

t Division Four:

Castle Acre Swifts 4, Breckland Wdrs 1

Colkirk 0, Hethersett Ath 6

Northwold SSC 6, Splitz Utd 3

Shropham Utd Res 1, Thurton and Ashby 5

t NICHOLSONS OF STALHAM (NEN) LEAGUE

t Slater & Frith Division One:

Corpusty 2, North Walsham OB 1

East Ruston 3, Lyng 1

Gimingham 5, Horning 1

North Walsham A 7, Happisburgh 2

t Wayford Nurseries Division Two:

Aylsham A 5, Stalham Tn A 3

Buxton Res 0, Aldborough Lions 3

t Knights Trophies Division Three:

Blakeney 0, Briston Res 6

Hickling Res 3, Cawston 3

Mundesley Res 3, Haisboro Ath 1

t NORWICH SUNDAY FOOTBALL LEAGUE

t Premier Division:

Quebec Rovers 0, Salhouse Rovers 0

Bertrams 1, AFC Wanderers 1

Hethersett Ath 0, Marlborough 2

Mattishall YCOB 0, Norman Wands 6

t Division 1B:

Poringland Wands Res 3, Unicorns 2

Wymondham Rangers 1, Aylsham Sunday 1

t Division 2B:

NCCSC 2, Old Catton 3

Acle Rangers Res 8, Costessey Sports Res 2

t Division 4A:

Dereham Wands 4, Temple Bar 2

t BUILD CENTER (NWN) LEAGUE

Monday, April 20

t Division One:

West Lynn SSC Res 5, Wiggenhall 0

t Division Two:

West Winch Res 2, Docking 2

Wisbech Utd 1, Pott Row 2

Gt Massingham 3, Old Hunstanton 1

t Division Three:

Lynn Discovery 4, Walsingham 2

Tuesday, April 21

t Graver Cup, semi-finals:

Ingoldisthorpe 1, West Winch 2

Dersingham A 1, Heacham 7

t Charlie Day Cup, semi-finals:

West Lynn River 1, Barney Utd 2

Snettisham 0, William Burt 4

t Division One:

Terrington 2, Reffley Royals 3

Wednesday, April 22

t Division One:

Lynn Napier 3, Gaywood 2

Wiggenhall 3, Lynn Docklands 1

t Division Four:

Lynn Napier Res 3, Wiggenhall A 1

Thursday, April 23

t Division Two:

Gt Massingham 3, Ingoldisthorpe 0

Castle Rising 6, Old Hunstanton 2

t Division Three:

Barney Utd 5, Snettisham 2

William Burt 3, Narborough Res 4

Saturday, April 25

t Division One:

West Winch 4, Reffley Royals 0

Wiggenhall 4, Sandringham 0

King's Lynn A 0, Heacham 1

Ingoldisthorpe 0, Lynn Napier 1

Terrington 4, Gaywood 0

t Division Two:

Hunstanton 1, Gt Massingham 0

Flitcham 3, Wisbech Utd 4

Castle Rising 4, Watlington 2

Terrington Res 3, Ingoldisthorpe Res 0

t Division Three:

South Creake 4, Wiggenhall Res 4

Smithdon 3, Barney Utd 6

Snettisham 3, Burnham Market 0

Heacham Res 1, Walsingham 1

Lynn Discovery v Narborough Res postponed

t Division Four:

Lynn Napier Res 1, Greyfriars 2

Dersingham B 1, Springwood 3

Discovery Royals 7, Snettisham Res 2